

Pomiary czynników szkodliwych
Wykonujemy pomiary i badania czynników szkodliwych dla zdrowia na stanowiskach pracy zgodnie z zakresem akredytacji AB 1053.

Badanie czynników uciążliwych
Badamy czynniki uciążliwe na stanowiskach pracy.

Analiza chemiczna
Wykonujemy analizy chemiczne - w tym zawartości krzemu w stali w celu zapewnienia dobrej jakości powierzchni cynkowanej.

Obsługa laboratoryjna firm
Zajmujemy się obsługą laboratoryjną firm.
Czynniki szkodliwe
Czynniki toksyczne, chemiczne, lotne związki organiczne. Pod tymi trzema najpopularniejszymi określeniami, kryją się pierwiastki i substancje o działaniu toksycznym, rakotwórczym, mutagennym, lub w innym poważnym stopniu szkodliwym dla człowieka w środowisku pracy. Jesteśmy akredytowani na pobieranie prób lotnych związków organicznych, a więc wykonujemy badania w drukarniach , malarniach, lakierniach, zakładach tworzyw sztucznych, i innych z branży chemicznej. Robimy badania substancji, dla których jest podane NDS (najwyższe dopuszczalne stężenie) jak i badania o szerokim spektrum, można by rzec trochę badawcze, sprawdzając obecność innych, nie zawsze znanych substancji w środowisku pracy, np. w magazynach środków ochrony roślin. Na życzenie zleceniodawcy dokonujemy przeglądu stosowanych substancji szkodliwych w zakładzie, określamy konieczność i zakres ewentualnych badań. Nam zawsze można zadać trudne pytanie. Pobrane substancje przekazujemy do Akredytowanego Podwykonawcy do analizy jakościowej i ilościowej.
WYPEŁNIJ ZLECENIE I ZAMÓW NASZE USŁUGI
Dla zainteresowanych szerszą wiedzą o substancjach chemicznych poniżej przedstawiam wybrane fragmenty z opracowania specjalisty higieny pracy Andrzeja Uzarczyka: KLASYFIKACJA SUBSTANCJI CHEMICZNYCH I DZIAŁANIE NA ORGANIZM
Substancje niebezpieczne i preparaty niebezpieczne są to substancje i preparaty stwarzające zagrożenie dla zdrowia lub życia, klasyfikuje się je uwzględniając ich toksyczność, efektów działania na człowieka, właściwości fizykochemiczne oraz działanie na środowisko.
Substancje i preparaty, które wprowadzone do organizmu w małych ilościach, mogą spowodować zgon lub ostre albo przewlekłe, szkodliwe skutki dla zdrowia nazywany substancjami toksycznymi.
![]() Wchłonięte substancje chemiczne dostają się do krwioobiegu skąd są transportowane do tkanek w których ulegają przemianie i wywierają działanie na tkanki i narządy. Substancje te mogą być następnie wydalone z organizmu wraz z powietrzem wydychanym, moczem lub kałem, zależnie od właściwości substancji. Rzadko wchłonięta substancja jest wydalana z organizmu w postaci niezmienionej, najczęściej przynajmniej część dawki ulega procesom przemian. Możliwe jest też odkładanie substancji w tkance tłuszczowej lub kościach.
METODY BADAWCZE Zwykle narażenie inhalacyjne na działanie gazów i par oceniane jest za pomocą:
W przypadku metod pośrednich pobierane próbki powietrza za pomocą płuczek lub rurek pochłaniających są analizowane w laboratorium.
|